Pagrobta

by Louise Monaghan

Book review

Ar liūdžiu dėl Mustafos Asado, ar man jo gaila? Kasdien to savęsklausiu. Tam tikru atžvilgiu – taip. Suvokiu, kad jis turėtų mylėti savodukrelę, nors retai tai parodė, nes ji – jo kūnas ir kraujas... TačiauMustafai visai nerūpėjo mano teisės. <...> Jo mėginimasužtikrinti, kad Mėja atsikratė vakarietiškų įpročių, ir tai, kad jistvarkė jos gyvenimą, sukėlė mums didžiulį sielvartą. Už tai aš jamniekada neatleisiu... Mano buvusio vyro savanaudiškiveiksmai 2011 metais neabejotinai sujaukė mūsų likimą... Kai prisimenuviską, ką iškentėme, ką patyrėme, suprantu, kad jis galėjo muspražudyti, bet niekada neįveiks mūsų meilės.

Santuoka su iš Sirijos kilusiu vyru airei šios knygos autorei LuizaiMonahan virto pragaru: fizinis ir psichologinis smurtas, draudimasdukrelę auklėti remiantis vakarietiškomis vertybėmis ir galiausiai –šešiametės dukros netekimas. Tėvas slapta ją pagrobia ir išsiveža įpilietinio karo draskomą Siriją.

Tačiau Luiza nepabūgsta mirtinos grėsmės ir peržengia itin griežtaisaugomą Sirijos sieną. Moteris susiduria su atšiauria tikrove ir labaigriežtais papročiais. Siekiant susitikti su savo dukrele, moteriai tenkapasitelkti įvairiausių gudrybių.

Vis dėlto Luizai su Mėja per stebuklą pavyksta pabėgti. Dar didesnisstebuklas – jų kelionė į laisvę, kai aplink sproginėjo bombos, švilpėsnaiperių kulkos ir nakties tamsoje lydimos nelegalių prekiautojųžmonėmis jiedvi turėjo įveikti griežtai saugomas kalnų perėjas.

Ši knyga – Luizos ir jos dukrelės kelio į laisvę istorija – stulbinanti, sukrečianti, kupina pačių netikėčiausių posūkių.

Skaitydamas pasakojimą apie tokius dalykus jautiesi lyg skaitytum trilerį... Nepaprasta istorija.

Irish Sunday Independent

Louise Monaghan (Luiza Monahan) studijavo keliones ir turizmą, dirbovyresniąja kelionių konsultante. Apsupta ir globojama didelio būriodraugų, po patirtų išgyvenimų stengiasi grįžti į gyvenimą. Šiuo metu sudukrele gyvena Kipre.


Title
ISBN
Author
PublisherAlma littera
Pages count256
File size4.3 Mb
eBook formatHardcover, (torrent)En
Book rating3 (1 votes)

Read also